Võta osatoitumisuuringust!Saa teada, milline on sinu soolestiku mikrobioomi tervis!

Mis on toitumisuuringu eesmärk?

 

Siidrikoja (Kodas) ja TFTAK-i koostöös on peagi turule jõudmas uued kiudainerikkad smuutid. Selle aasta sügisel algavas TFTAK-i poolt läbi viidavas toitumisuuringus uurime uute smuutide mõju inimese soolestiku mikrobioomile ja teistele olulistele tervisenäitajatele.

 • – Uuringus osalejad saavad uusi smuutisid proovida esmajärjekorras.
 • – Samuti ootab igat osalejat põhjalik raport tema mikrobioomi baasnäitajate kohta koos soovitustega oma kõhutervise hoidmiseks.
 • – Elsavie mikrobioomi testi ja raporti koguväärtus on 199 eurot.

Uuringusse kandideerimiseks on sul vaja täita küsimustik, mille abil teeme kindlaks sinu terviseprofiili. Sinu andmeid hoitakse konfidentsiaalsetena.

 

Toitumisuuringusse valimine

Kõik nõusoleku andnud uuritavad täidavad eelküsimustiku, mille alusel valitakse välja uuritavad toitumisuuringusse. Uuringus osalemise sobivus teatatakse hiljemalt 26.09.2022. Toitumisuuring kestab 6.10-20.12.2022. Sel ajal tuleb jätkata oma igapäevaste söömis- ja liikumisharjumustega, asendades puuviljade söömise osaliselt smuuti söömisega (2 x 150 g/päevas). Toitumisäärmused pole uuringu ajal lubatud (nt keto-, liha-, vegan- vm). Samuti ei tohi ette võtta suurt füüsilist koormust nõudvaid ettevõtmisi (nt maratonil osalemine, mitmepäevane jalgsimatk või reis rattaga ümber Eesti), mis vajavad spetsiaalset toitumist või ületavad tavapärast kaloraaži rohkem kui 30 %. Ühepäevased kaloraažihüpped või -langused on lubatud, kuid proovivõtule eelneval nädalal on soovitav vältida suuri muudatusi elustiilis.

Eelküsimustiku võivad täita kõik, kes soovivad, kuid kindlasti ei sobi Te uuringusse, kui:

 • – Olete eridieedil või ei talu õunte söömist;
 • – Olete tarbinud viimase kolme kuu jooksul antibiootikume;
 • – Olete viimase kolme kuu jooksul reisinud subtroopilistesse või troopilistesse piirkondadesse;
 • – Teil on diagnoositud raskeid kroonilisi haigusi (nt haavandiline koliit, Crohni tõbi, vähk vm).

Kui Teid valitakse toitumisuuringusse osalema

 • – Tuleb Teil anda digiallkirjastatud nõusolek uuringus osalemiseks, kuid Teile jääb võimalus see hiljem igal ajal tagasi võtta ilma, et see tooks Teile kaasa lisakohustusi;
 • – Peate uuringu jooksul tarbima kiudainerikast või tavalist õunasmuutit, täitma 5 x 1 nädalat toidupäevikut ja seedetalitluse küsimustikku, andma 5 korda vere- ja mikrobioomiproovi ning mõõtma kehakoostist. Vereproovist määratakse HDL- ja LDL- kolesterool, triglütseriidid, hemogramm ning CRP.
 • – Oluline! Uuringu jooksul ei ole lubatud toitumisäärmused (nt pidu rohke alkoholiga, külluslikud söömaajad).
 • – Uuringu jooksul peate igal nädalal järgima oma tavapärast menüüd ja liikumisharjumusi ning küsimuste korral pöörduma koheselt uuringumeeskonna poole. Oluline! Uuringu kestus on 2,5 kuud!

Võta osatoitumisuuringust!Saa teada, milline on sinu soolestiku mikrobioomi tervis!

Ja nüüd Smuutidest lähemalt

Ülimaitsvad smuutid täis looduslikku energiat ja tervislikke kiudaineid.

Kas pikad päevad ja ambitsioonikas eluviis koormavad tervist ning imevad sind energiast tühjaks? Just seetõttu arendasime täiesti uue vahepala, mis täidab kõhu ja annab energia edukaks päevaks. Nii saad keskenduda tööle ja viia ellu oma eesmärgid!

 • 36 grammi süsivesikuid

  ja ainult 9g looduslikke suhkruid. Looduslikud süsivesikud annavad energiat mitmeks tunniks.

 • 12 grammi kiudaineid

  Kiudained aeglustavad süsivesikute imendumist ja toetavad regulaarsel tarbimisel soolestiku mikrobioomi.

 • 0% jääki tootmisel

  Me kasutame ära kogu tooraine nii et isegi õunarootsu ei jää alles.

Ole eksklusiivne esimene ja saa -50% esimeselt tellimuselt!

See siin on võimalus saada esimeseks, kes smuutid kätte saab. Nimelt läheb meie esimene partii ülimaitsvaid smuutisid tootmisesse novembris ning jagame esimesed smuutid välja just kõige suurematele huvilistele. Esimestele kehtib ka väga hea hind -50% 😉

Kõht täis terveks nädalaks!

21€/kast - sees 7 pakki smuutit


Saadaval maitsed:
- Astelpaju-porgandi-õuna
- Banaani-virsiku-ananassi-õuna
- Kirsi-jõhvika-virsiku-õuna

 • Kolm ühes

  Täitvam kui võileib, mugavam kui toidulisandid ja maitsvam kui alternatiivid. Tellid omale kasti koju, viskad hommikul smuuti kotti ning kui kõht päeval tühjaks läheb, on maitsev vahepala alati kaasas.

 • Täis teadust

  3 aastat teadusuuringuid ja tootearendust on aluseks meie innovaatilisele ning toitainerikkale smuutile. Tänu sellele saame lisada meie smuutisse erilise kiudainesegu, mis on mõeldud soolestikus elavate kasulike mikroobide toetamiseks. Kiudained aitavad hoida seedimise korras ning tugevdada immuunsust.

 • Rohkem kui lihtsalt vahepala

  See on meie kiiresti kasvava pereettevõtte suur samm tulevikku. Me soovime, et inimesed saavutaksid oma unistused ilma oma tervist ohverdamata. Meie smuutide eesmärgiks on hoida ambitsioonikad inimesed tervete ja produktiivsetena.

 • Tervislik elustiil

  Selleks, et jõuda kõrgele ja kaugele pead hoidma oma keha ning mõistuse tervena. Me usume, et parim viis oma tervise eest hoolt kanda on kvaliteetne toit ja füüsiline aktiivsus. Sa oled see, mida sööd.

Kõht täis terveks nädalaks!

21€/kast - sees 7 pakki smuutit


Saadaval maitsed:
- Astelpaju-porgandi-õuna
- Banaani-virsiku-ananassi-õuna
- Kirsi-jõhvika-virsiku-õuna

 • Tasuta tarne üle 50€ ostudega

 • Murevaba tagastusõigus

 • Mugavad maksed läbi maksekeskuse

Vanuse kinnitamine

Kinnitan sisenedes, et olen oma elukoha riigis piisavalt vana, et tarbida alkoholi.

Minu ostukorv

NB! Hetkel tarnime tooteid ainult järgnevatesse riikidesse: Eesti, Läti ja Leedu. Vabandame võimalike ebamugavuste pärast!

Kas sul on sooduskood?
Sinu ostukorv on tühi.

Tundub, et te pole veel midagi valinud.