TuleKülla!

KODAS on palju enamat kui vaid jook ja toit. See on elamuskeskus keset Otepää kõrgustiku maalilisi kupleid.

Siia on mõnus tulla nautima häid kontserte, lebades suvel ristikheinasel murul või talvisel ajal istudes hubase kaminatule lähedal.

Põnevust jagub ekskursioonidel, kus saad piiluda joogi- ja toidutootmise telgitagustesse ning pudelisse pandut maitsta.

Järvevaatega moodsad iglumajad kutsuvad tegema inspireerivas ümbruses kaugtööd ning joogikoolitused ja kino aitavad luua ägeda tiimiürituse ja seminari meeskondadele.

Luba meil olla osa sinu teekonnast!

  • Siidrikoda OÜ Valgjärve küla Kanepi vald Põlvamaa 58°04'45.6"N 26°39'49.9"E

  • Tehasetuur&DegusteerimineEkskursioonil saad oma silmaga näha teekonda, kuidas õun puu otsast pudelisse saab.


Tehasetuuri käigus külastad tootmishoonet, tutvud jookide põneva maailmaga ning seejärel saad pudelitesse pandut ka degusteerida.

  • kolme joogi degusteerimine (siider, vahuvein ja alkoholivaba jook / 3 alkoholivaba jooki) – 17€
  • siidrite degustatsioon (6 erinevat) – 22€
  • vahuveinide degustatsioon (3 erinevat) – 22

Miinimumarve 100€. Ekskursiooni kestuseks on ca 1,5 tundi.

 

KODAS Restoran on loonud just jookide degustatsiooni kõrvale sobiva suupisteplaadi.

Suupisteplaadi sisu:
Serrano sink, valgehallitusjuust kitsepiimast, artišokisüdamed, marineeritud pepperonid, oliivid, viigimarja moos, grissinid.- 20€

Plaadist jätkub mõnusalt 2-3 inimesele.

  • Seminarid ja tiimiüritusedPane oma mõtted teistpidi käima sooja atmosfääriga moodsas siidritööstuses.

Seminariruum

Avaras seminariruumis on hea pidada suuremaid koosolekuid, koolitust või seminari. Heal tasemel esitlustehnika võimaldab pidada ka veebikoosolekuid. Seminariruumis olemas kõik tehnilised vahendid, samuti kohv, tee ja vesi.

Saal mahutab: koosolekustiilis kuni 30 inimest / teatristiilis kuni 60 inimest.

HINNAD

70€/tund, miinimum 3 tundi.
Päevahind 250€

* Hindadele lisandub käibemaks.

Toit

Et tegusal päeval ei peaks muretsema toidu pärast, korraldame pausid kergemate ampsudega, toekama kohvi- või lõunalaua. Kirjuta meile oma soovidest eraldi meilile broneeringud@kodas.ee ning koostame pakkumise!

  • KaugtööTöö ja lõbu koos - Soe atmosfäär ja inspireeriv töökeskkond elamustest pakatavas moodsas siidritööstuses.

HINNAD

Iglumaja üheks ööks – al. 100€

 

Broneeri iglumaja

 

 

Ideaalne töökeskkond

Oleme Kagu-Eesti kaugtöökeskuste võrgustiku Kupland üks asutajaliige ja kui oled mõelnud, mis tunne võiks olla töötada siidrikojas, siis see võimalus avaneb siia kaugtööle tulles. 

Kuppelmaastiku hunnitud vaated toimivad kui magnet kaunist loodust ja rahu hindavale inimesele. Sirutuspause pakub vaiksetes õunaaedades jalutamine.

Kui lisada siia veel hea toit ning kvaliteetne meelelahutus, siis rohkemat on raske soovida, kui unistad töötamisest ja lõõgastumisest väljaspool oma tavapärast töörutiini.

 

Majutus

Privaatse järve ääres saab ööbida kolmes iglumajas, igas kaks voodikohta. Kõigis igludes on olemas nii pesemisvõimalus kui võimalus ise toitu valmistada. Töötamiseks on igas majas laud ja tool. Hetkel on kiire internet peamajas, peagi lisandub see ka iglumajadesse!

Lisaks hunnitu vaade järvele ja kuplitele, mis paneb head mõtted liikuma.

 

Toit

Iglumajades on pliidiga kööginurgad, kus ise omale meelepärast kokata.

Lähim pood enese varustamiseks asub 5 km kaugusel Savernas.

Kino

Kui jääd tiimiga ööbima, on toredaks õhtuseks meelelahutuseks KODAS kino vaid teie seltskonnale. Filmivalik on lai ja soovi korral saad kino kõrvale nautida snäkke ning jooke.

Mida veel teha saab?

KODASe ümbrusest leiad mitmesuguseid võimalusi meelelahutuseks ja aktiivseteks tegevusteks aastaringselt. Otepääle on siit vaid 12 kilomeetrit, mis tähendab, et käe-jala juures on Pühajärve spa, discgolfi rajad, kilomeetrite kaupa maalilisel kuppelmaastikul kulgevaid matka- ja suusaradu ning Väikese Munamäe ning Kuutsemäe suusakeskused.

 

Kodas factory

TEHAS

Koht kus sünnivad ideed ja suured teod. Kodase tootmishoone on projekteeritud osana ümbritsevast kaunist loodusest ja otsekui sulandub kuppelmaastikku.

Kodas Apple Brandy Casks

Lähemalt asukohast&Tootmisest

Asukoht

Valgjärve, Lõuna-Eesti. Maastik, mille voolis üle 9000 aastat tagasi mandrijää. Koht, kus tuhanded väikesed künkad on kaetud kauni metsade ja viljapõldude mosaiigiga. Ideaalne paik, kus inimesed saaksid harmooniliselt koos loodusega elada. Just see koht on meie kodu.

Oleme alati uskunud, et inimesed peaksid elama koos loodusega, mitte pidama end sellest kõrgemaks. See ei tähenda muidugi seda, et peaksime kiviajas elama. Usume, et koostöös teaduse ja looduse uurimisega on võimalik leida tasakaal ja sünergia - sümbioos andmise ja saamisega.

Kodas Orchards
Kodas Landscape
Kodas Orchard
Kodas views
Kodas apples

Meie õunaaedades kasvab 10000 õunapuud ning üle 30 erineva õunasordi. Iga sort on hoolikalt valitud oma eriliste maitseomaduste, aga ka põhjamaise karmi kliima taluvuse järgi. Ei mingeid monokultuure. Et tagada õunte võimalikult looduslähedane maitse, kasvavad nad aedades mahedalt. Pestitsiidide ja kunstlike väetisteta püsivad mesilased õnnelikena ning põhjavesi puhtana.
Valminud õuntest saab hõrk siider, mullitav mahl või mõni muu äge toode. Toorained nagu rabarber, maasikas, vaarikas ja muu, mida toodetes kasutame,on pärit piirkondlikelt hoolega valitud kasvatajatelt.

Siider täisteadust

Meie eesmärk siidritega on alati olnud võimalikult hästi valmistamisel kasutatud õunte karakteri välja toomine. Usume, et lihtsuses peitub võlu. Seetõttu kasutame tootmises vaid parimaid õunasorte. Erinevalt joogitööstuse normidest ei lahjenda me pressitud õunamahla mitte üheski tootmise etapis.

Teadus on olnud juba algusest saati üks ettevõtte alustalasid. Sulev Nõmmann, Kodase tegevjuht omandas doktorikraadi merebioloogias oma varajastes 30ndates ning on veetnud aastaid merel seilates. Tema teaduslikku tausta on tunda igas tootes. Selleks, et tagada võimalikult head maitseelamused ning stabiilne kvaliteet, oleme juba üle kümne aasta töötanud koos Toidu- ja Fermentatsiooni­tehnoloogia Arenduskeskusega. Tänu sellele pikale koostööle suudame oma õunasortide, pärmide ning tootmismeetoditega luua tõeliselt ainulaadseid tooteid.

Oleme arendamise lõppjärgus jäätmevaba tootmistsükliga, et vähendada raiskamist ja ökoloogilist jalajälge. Uute meetoditega kasutame kogu õuna ära nii, et ainult vars ja seemned jäävad alles - mahlast saavad joogid, siidri- ja veinipäradest kange alkohol ning viljalihast püree.

KODAS on pühendunud Eestis kasvatatud aiandussaaduste väärindamisele uudseteks joogi- ja toidutoodeteks. Kohustume täitma kõiki nõudeid ja pidevalt parendama juhtimissüsteemi.

Vanuse kinnitamine

Kinnitan sisenedes, et olen oma elukoha riigis piisavalt vana, et tarbida alkoholi.

Minu ostukorv

NB! Hetkel tarnime tooteid ainult järgnevatesse riikidesse: Eesti, Läti ja Leedu. Vabandame võimalike ebamugavuste pärast!

Kas sul on sooduskood?
Sinu ostukorv on tühi.

Tundub, et te pole veel midagi valinud.