KodasTeekond

MEIEPERSPEKTIIV

Me oleme leiutajad. Optimistid. Töökad ja kirglikud hinged. Usume, et iga inimene on võimeline suurteks tegudeks ning et teistega jagatud elu on väärt elu. Usume ideede jõudu, riskide võtmisesse ja tegevustesse, mis tunduvad võimatud. Usume, et me oleme see, mida me sööme - ja et kvaliteetne toit tagab kvaliteetse elu. Kodas eksisteerib, et luua elustiili muutvaid maitseelamusi.

MEIE LUGU

Soome, 2003. Tea ja Sulev Nõmmann - kaks hinge sooviga kogeda elus nii palju kui vähegi võimalik. Olnud töötanud teadlaste, diplomaatide, arhitektide ja ettevõtjatena üle maailma, jõudsid nad otsusele luua midagi, mis püsiks generatsioone.

  • ESIMESED MÕTTED

    Elades koos Soomes oma nelja lapsega otsustas Sulev võtta osa aastasest alkohoolsete jookide koolitusest. Pikkamööda hakkas tal tekkima huvi siidri vastu. Kursuse lõputööna otsustas Sulev luua siidri, mis osutus nii populaarseks, et sellest polnud pärast lõpupidustusi enam tilkagi alles. See andis kinnitust, et siit võib tulla midagi ägedat. Turu saartel olevate õunaaedade külastamine ning soov kolida tagasi kodumaale andsid lõpuks julguse oma hullumeelse plaani elluviimiseks.

AEG ASUDATÖÖLE

Aga kust otsast alustada? Sulevi ja Tea jaoks oli ainult üks võimalus - valida see, mis tundus õige, mitte mis tundus lihtne. Tõeliselt eriliste asjade saavutamiseks ei anna lõigata - need vajavad tööd ja vaeva. Sulevi jaoks tähendas see täiesti nullist alustamiset - tuli osta maa ning istutada õunapuud. See oli aga suur risk, sest esimesed õunad tulid alles 5 aasta pärast ja korralik saak alles 7. aastal. Sellest hoolimata said 2006. aastal esimesed 4000 õunapuud istutatud ning Siidrikoda oli sündinud. Seda, mis edasi sai, võib kirjeldada kui pöörast seiklust Ameerika mägedel täis rõõmu ja pisaraid, õnnestumisi ja ebaõnnestumisi. Mitmel korral tundus allaandmine ainus võimalus - täiskohaga töötamine Tallinnas, selle kõrvalt siidritootmise arendamine Lõuna-Eestis ja samal ajal veel 4 lapse kasvatamine ei olnud lihtne. Tea ja Sulev ei andnud aga kunagi alla ning vaikselt läksid asjad paremaks.

  • RAHVUSVAHELINETUNNUSTUS

    Esimene siidripartii tuli turule 2015. aastal. Ei võtnud väga kaua kuni need nii kohalikul turul kui ka välismaal tunnustust pälvisid. 2016 võitsid kaks siidrit - Snoob ja Säde - Inglismaal toimuval International Cider Challenge’il hõbemedali ning 2017 võitis Mimikri samal võistlusel kulla. Lõpuks oli ligi kümme aastat higi ja pisaraid ära tasunud.

EDASITULEVIKKU

Pärast edu siidritega tekkis meil ühine küsimus: “Mis edasi?” Kas jääme väikseks siidritootjaks Lõuna-Eestis või julgeme unistada millestki palju enamast?
Nüüd, kus lapsed olid suuremaks kasvanud ja tulvil ambitsioonist, tekkisid ka erinevad ägedad ideed. Pikad ja stressirohked päevad olid õpetanud noortele, kui oluline on töö ja puhkuse tasakaal. Selleks, et jõuda kaugele on vaja osata ka aeg maha võtta, puhata ja kogu teekonda nautida. Sa ei pea valima karjääri ja elu nautimise vahel - sa saad teha mõlemat. Just sellest ideest sündiski KODAS.
KODAS - teekond täisväärtuslikuks eluks.

 

Vanuse kinnitamine

Kinnitan sisenedes, et olen oma elukoha riigis piisavalt vana, et tarbida alkoholi.

Minu ostukorv

NB! Hetkel tarnime tooteid ainult järgnevatesse riikidesse: Eesti, Läti ja Leedu. Vabandame võimalike ebamugavuste pärast!

Kas sul on sooduskood?
Sinu ostukorv on tühi.

Tundub, et te pole veel midagi valinud.