KodasTeekond

MEIEPERSPEKTIIV

Me oleme leiutajad. Optimistid. Töökad ja kirglikud hinged. Me usume, et iga inimene on võimeline suurteks tegudeks ning et teistega jagatud elu on väärt elu. Me usume ideede jõudu, riskide võtmisesse ja tegevustesse, mis tunduvad võimatud. Me usume, et me oleme see, mida me sööme - ja et kvaliteetne toit tagab kvaliteetse elu. Kodas eksisteerib, et luua elustiili muutvaid maitseelamusi.

MEIE LUGU

Soome, 2003. Tea ja Sulev Nõmmann - kaks hinge sooviga kogeda elus nii palju kui vähegi võimalik. Olnud töötanud teadlaste, diplomaatide, arhitektide ja ettevõtjatena üle maailma, jõudsid nad otsusele luua midagi, mis püsiks generatsioone.

 • ESIMESED MÕTTED

  Elades koos Soomes oma nelja lapsega otsustas Sulev võtta osa aasta pikkusest alkohoolsete jookide koolitusest. Pikkamööda hakkas tal tekkima huvi siidri vastu. Kursuse lõputööna otsustas Sulev luua siidri, mis osutus nii populaarseks, et sellest polnud pärast lõpupidustusi enam tilkagi alles. See andis kinnitust, et siit võib tulla midagi ägedat. Turu saartel olevate õunaaedade külastamine ning soov kolida tagasi kodumaale andsid lõpuks julguse oma hullumeelse plaani elluviimiseks.

AEG ASUDATÖÖLE

Aga kust otsast alustada? Sulevi ja Tea jaoks oli ainult üks võimalus - valida see, mis tundus õige, mitte mis tundus lihtne. Tõeliselt eriliste asjade saavutamiseks ei anna lõigata - need vajavad tööd ja vaeva. Sulevi jaoks tähendas see täiesti nullist alustamiset - tuli osta maa ning istutada õunapuud. See oli aga suur risk, sest esimesed õunad tulid alles 5 aasta pärast ja korralik saak alles 7. aastal. Sellest hoolimata said 2006. aastal esimesed 4000 õunapuud istutatud ning Siidrikoda oli sündinud. Seda, mis edasi sai, võib kirjeldada kui pöörast seiklust Ameerika mägedel täis rõõmu ja pisaraid, õnnestumisi ja ebaõnnestumisi. Mitmel korral tundus allaandmine ainus võimalus - täiskohaga töötamine Tallinnas, selle kõrvalt siidritootmise arendamine Lõuna-Eestis ja samal ajal veel 4 lapse kasvatamine ei olnud lihtne. Tea ja Sulev ei andnud aga kunagi alla ning vaikselt läksid asjad paremaks.

 • RAHVUSVAHELINETUNNUSTUS

  Meie esimene siidripartii tuli turule 2015. aastal. Ei võtnud väga kaua kuni need nii kohalikul turul kui ka välismaal tunnustust pälvisid. 2016 võitsid kaks siidrit - Snoob ja Säde - Inglismaal toimuval International Cider Challenge’il hõbemedali ning 2017 võitis Mimikri samal võistlusel kulla. Lõpuks oli ligi kümme aastat higi ja pisaraid ära tasunud.

EDASITULEVIKKU

Pärast edu siidritega tekkis meil ühine küsimus: “Mis edasi?” Kas jääme väikseks siidritootjaks Lõuna-Eestis või julgeme unistada millestki palju enamast?
Nüüd, kus lapsed olid suuremaks kasvanud ja tulvil ambitsioonist, tekkisid ka erinevad ägedad ideed. Pikad ja stressirohked päevad olid õpetanud noortele, kui oluline on töö ja puhkuse tasakaal. Selleks, et jõuda kaugele on vaja osata ka aeg maha võtta, puhata ja kogu teekonda nautida. Sa ei pea valima karjääri ja elu nautimise vahel - sa saad teha mõlemat. Just sellest ideest sündiski KODAS.
KODAS - teekond täisväärtuslikuks eluks.

 

 • TIIM

 • Sulev Nõmmann

  Tegevjuht

  Kui enamus inimesi lihtsalt räägivad oma ideedest, siis Sulev on üks nendest haruldastest inimestest, kes päriselt oma ideed ellu viib. Kogenud rohkem, kui enamus kogeksid kahe eluea jooksul, otsustas Sulev ette võtta hullumeelse plaani luua siidritootmine Lõuna-Eestis. Siin me oleme.

 • Tea Nõmmann

  Sulevi parem käsi

  Tea ja Sulev on koos nagu sukk ja saabas - poleks üht, poleks ka teist. Tea põhiline tegevus on Sulevi hullumeelsete ideede toomine reaalsusesse ning nende võimalikuks tegemine. Lisaks sellele vastutab ta meie kvaliteedijuhtmise ja paberimajanduse eest ning on ka ametlik Microsoft Excel’i kuninganna.

 • Ingmar Nõmmann

  Turundus ja Müük

  Ühtlasi ka perepoeg. Ta on ettevõttega üles kasvanud ning unistab sellega maailma vallutamisest.

 • Kaidi Rebane

  Turundus

 • Kaidi Veske

  Tootmine

  Kaidi ei karda ühtki väljakutset ükskõik kui raske või võõras. Tema positiivsus ja “käed-külge” suhtumine teevad temast kiire õppija ning suurepärase töökaaslase. Lisaks keemia kraadile ja käsitöö jookide armastusele, on Kaidi vabal ajal ka Ultimate Frisbee äss.

 • Rain Kuldjärv

  R&D

  Kuigi enamus ajast veedab ta laboratooriumis erinevaid maitsvaid katseid tehes, pole ta kindlasti mingi stereotüüpiline laborirott. Laborist väljaspool võib teda näha sportimas, erinevatel teadusüritustel või siis ETV’s Marko Reikopile midagi sisse söötmas.

 • Iris Nõmmann

  KODAS restorani asutaja / restorani üritused

  Iris on üks särasilmne asjaajaja, kelle energiapagas on põhjatu. Ühendades tema elava, karismaatilise iseloomu ja kogemuse muusikatööstuses, sünnivad unustamatud üritused.

 • Maribell Villakov

  KODAS restorani asutaja / juhataja

  Maribell annab endast alati (miinimum) 110%, et kõik jookseks sujuvalt ja ei karda käsi külge lüüa, kui selleks peaks vajadus olema. Võtab kätte, teeb ära ja viskab veel kõrvale head nalja ka.

 • Hanna Orumaa

  KODAS restorani asutaja / vägede juhataja

  Elu ilma Hannata tähendaks, et tuled KODAS restorani ja leiad eest tühja, kurva ja igava joogikaardi. Õnneks on Hanna kireks joogimaailm ning kokteilid. Ta tunneb end baarileti taga kui kala vees. (Kui tahad oma toodet meie baariletile, siis kirjuta Hannale).

 • Kaisa Lena Jurs

  KODAS restorani asutaja / restorani turundus & kommunikatsioon

  "Teeme midagi ägedat, mul pilti vaja!" kuulutab Kaisa, kui jälle telefon käes köögis või baari taga ringi luurab. Silma lööb tal särama kõik sotsiaalmeedia turundusega seonduv. Suhtlemisest ei saa Kaisal iial küllalt. On tõestatud, et ööpäevas on tal tunde rohkem kui 24.

 • Tormi Saarniit

  KODAS restorani peakokk

  KODAS restorani alustala, tänu kellele on sinul võimalus maitsemeeli ergutavaid elamusi kogeda. Teist nii kirgliku toidufanatti naljalt ei leia.

Vanuse kinnitamine

Kinnitan sisenedes, et olen oma elukoha riigis piisavalt vana, et tarbida alkoholi.

Minu ostukorv

NB! Hetkel tarnime tooteid ainult järgnevatesse riikidesse: Eesti, Läti ja Leedu. Vabandame võimalike ebamugavuste pärast!

Kas sul on sooduskood?
Sinu ostukorv on tühi.

Tundub, et te pole veel midagi valinud.